Porady


Każdy kierowca samochodu wyposażonego w klimatyzację powinien wiedzieć że klimatyzacja jest zintegrowana z układem wentylacji i powinna być ciągle włączona, możemy ją wyłączyć ale ma to zły wpływ na działanie całego układu wentylacji, ponieważ sprzyja to rozwijaniu się grzybów, pleśni i wielu innych nieprzyjemnych zapachów i bakterii.
Pamiętajmy mając samochód wyposażony w klimatyzacje automatyczną lub ręczną, klimatyzacja powinna być zawsze włączona i ustawiona na odpowiednią temperaturę, nawiew, kierunek nawiewu i ustawiona odpowiednia siła nadmuchu. Pamiętajmy że klimatyzacja używana to sprawna a nieużywana to niesprawna klimatyzacja

PROBLEM Z KLIMATYZACJĄ?

Jeżeli przynajmniej na jedno z poniższych pytań odpowiesz pozytywnie, to może oznaczać, że powinieneś się do nas pilnie zgłosić:

  • Jeździsz autem i czujesz nieprzyjemny zapach?
  • Po jeździe autem odczuwasz mdłości?
  • Jeździsz autem i wydaje Ci się, że klimatyzacja nie chłodzi?

My Ci POMOŻEMY.

OFERUJEMY USŁUGI DLA WSZYSTKICH RODZAJÓW POJAZDÓW:

Sprawdzanie poprawności działania.
W wyniku nieprawidłowego działania układu klimatyzacji pojazd może być nie schładzany. Przyczyną takiego stanu często bywają mechaniczne uszkodzenia części lub zużycie filtrów.
Wykonamy dla Państwa diagnostykę oraz przeglądy okresowe.
Sprawdzanie szczelności układów klimatyzacji.

W wyniku eksploatacji klimatyzacja rozszczelnia się z czasem, konsekwencją tego jest duży spadek wydajności (ubytek czynnika chłodzącego w 50% powoduje nie chłodzenie klimatyzacji).

Nasze 3 metody kontroli:

  • za pomocą kontrastu UV
  • za pomocą próżni
  • za pomocą azotu
Spawamy i lutujuemy aluminiowe części klimatyzacji, a także zakuwamy węże klimy.
Sprawdzanie filtra kabinowego i drożności przewodów.
Filtr kabinowy przeciwdziała dostawaniu się do kabiny pyłków roślin, grzybów czy drobnoustrojów. W trakcie eksploatacji przewody doprowadzające powietrze również zagrzybiają się. Skutkiem tego jest złe samopoczucie w trakcie jazdy, reakcje alergiczne czy nawet szybkie niszczenie tapicerki.
Przy napełnieniu zawsze uzupełniamy brakujący olej w układzie klimatyzacji zawsze podajemy go z kontrastem UV
Napełniamy układy klimatyzacji czynnikiem R134a oraz go odzyskujemy.
W przypadku nieszczelności może się okazać uszkodzony skraplacz (chłodnica klimy) potrzeba spawania aluminiowej rurki oraz wymiana i zakucie węża klimatyzacji.
Wymieniamy filtry kabinowe przeciwpyłkowe oraz odgrzybiamy układy klimatyzacji za pomocą ozonu niepozostawiającego po sobie żadnych śladów.
Ozonowanie jest najlepszą i najtańszą formą odgrzybiania nie uszkadza czujników tak jak pianki i zmywacze do kanałów wentylacyjnych.
Kontrola urządzeń sterujących
Uszkodzone czujniki (np.: ciśnienia czy temperatury) są powodem wadliwej pracy klimatyzacji, mogą przyczynić się nawet do jej nie działania. Bardzo często uszkodzone czujniki doprowadzają do konieczności usuwania kosztownych awarii.
Naprawa i regeneracja kompresorów klimatyzacji samochodowych
Jest to najdroższy element klimatyzacji i mimo, że olej kompresora nie traci swojej objętości to jednak traci swoje właściwości zmniejszające tarcie. Niedopilnowanie oleju wiąże się często kosztowną wymianą sprężarki.
Pamiętaj jeśli przy załączonej klimatyzacji będzie się wydobywał jakiś hałas a po wyłączeniu ustanie, należy więcej nie uruchamiać klimatyzacji i udać się do serwisu zajmującego naprawą ,jeśli to możliwe zapraszamy do nas będziemy na Ciebie czekać

JAK CZĘSTO PRZEGLĄDAĆ?

ZACHĘCAMY Państwa do dokonywania przeglądów stanu klimatyzacji w naszym serwisie CO ROKU, sugerujemy wczesną wiosnę.
Każda klimatyzacja powinna przynajmniej raz w roku przejść pełny serwis z wymianą filtra kabiny i dwa razy w roku ozonowanie
na wiosnę po wilgotnej jesieni i zimie
na jesień po upalnym i zakurzonym lecie
Filtr kabiny w zależności od stanu zabrudzenia.
Jeśli wydaje Ci się że coś nie tak z twoją klimatyzacją zadzwoń do nas i umów się a na pewno Ci pomożemy .

Naszą stronę tworzymy dla naszych klientów staramy się zamieścić jak najwięcej ważnych informacji tak aby ułatwić Państwu zmagania codzienności.
Na naszej stronie znajdziesz wiele potrzebnych informacji staramy się każdy wątek wyczerpująco opisać .
Zapraszamy na inne nasze podstrony, na których jest wiele informacji o codziennej eksploatacji Twojego samochodu.